Będąc na etacie przez ponad 13 lat obserwowałem swoich pracodawców i wyciągałem wnioski zadawając sobie pytanie co robią oni że są tam gdzie są i czego brakuje mi abym mógł osiągnąć to co oni. Wiele osób nawet się nad tym nie zastanawia i zachowuje się jak by byli zaprogramowani.
Za równo ja tak i Ty chodziliśmy do szkoły i uczyli nas często powtarzając „ucz się dobrze a zdobędziesz dobrą pracę”. Niestety ten argument w moim przekonaniu dawno już się skończył, w dzisiejszym świecie w dobie automatyzacji i internetu świat się zmienia.

Są osoby, które dzięki własnej kreatywności i zaradności osiągają lepsze efekty i stale uczą się przedsiębiorczości, podnosząc swoje kwalifikacje poprzez działanie a nie gadanie. Ty także możesz to osiągnąć zadając sobie pytanie po co mi to i jaki chcę osiągnąć cel.

Pamiętam jak na początku sam często nie zwracałem uwagę, że problemem wielu osób przechodzących na emeryturę są nie tylko zbyt niskie dochody. Nagle zmienia się codzienny rytm, powstaje pustka, którą czasem trudno wypełnić, zwłaszcza osobom samotnym, takim, które są przyzwyczajone do aktywnego trybu życia i nowych wyzwań oraz tym, którym po prostu brakuje pracy i poczucia, że są potrzebni.

Systemy rekomendacyjne w dużej mierze rozwiązują wszystkie te problemy. Pozwala dorobić do emerytury – kwota zależy tu od zaangażowaniai ilości poświęconego na rozwijanie biznesu czasu – ułatwia nawiązywanie nowych znajomości i może być doskonałym remedium na nudę i poczucie odstawienia na boczny tor.
Ja sam kiedyś podjąłem wyzwanie co zrobić myśląc o tym że nie mogę wciąż robić to samo i oczekiwać innych efektów. Następny krok jaki musiałem podjąć to z organizować siebie w czasie. Czyli nie zmieniłem w swoim dotychczasowym działaniu i pracy na etacie wszystkiego o 180 stopni tylko małymi decyduj za siebiekrokami zacząłem się przesuwać do przodu.

Czesto myślimy o tym że nam nie wyjdzie i liczymy się z opinią innych ludzi – co powiedzą kiedy nam nie wyjdzie, czyli mamy obawy i dlatego w pierwszej kolejności musimy się ich pozbyć. Pamiętaj że opinia innych ludzi nie musi być Twoją opinią.

To Ty możesz decydować o tym kim chcesz być i co robić i nikt nie musi Ci mówić kiedy masz spać, jeść i wstawać do pracy. Dopóki nie zmienisz własnej mentalności kim chcesz być i co robić nie zmieniaj niczego. Najpierw dobrze się zastanów i przemyśl wszystkie aspekty, plusy i minusy (spójrz na „swój” biznes obiektywnie) nie można widzieć wszystkiego przez „różowe oklulary” ale entuzjazm do działania jak najbardziej jest potrzebny.

Dopiero wtedy kiedy będziesz gotowy do biznesu nie tylko mentalnie ale również jeśli spełnisz wszystkie inne potrzebne aspekty – takie jak biznes plan, nisza rynkowa, potrzeby i możliwość rozwiązania problemów innych ludzi. Dopiero wtedy zacznij działać w taki sposób jakbyś miał znaleźć się na pasie startowym rozwijać prędkość i poprostu wystartować a nie krążyć po lotnisku.

Chcę uczestniczyć w webinarze

You have Successfully Subscribed!

Potrzebuję pomocy przy wdrożeniu moich narzędzi marketingowych

Potrzebuję pomocy przy wdrożeniu moich narzędzi marketingowych

You have Successfully Subscribed!

Share This