Wiesz, że nie raz przegrasz, a w zasadzie często, bo sport właśnie na tym polega, że głównie się przegrywa, po to aby właśnie w kilku momentach wygrać i odmienić swój los.

Jordan powiedział tak w krótkiej reklamie w której wystąpił:

„W mojej karierze nie trafiłem do kosza ponad 9000 razy.
Przegrałem prawie 300 meczy.
26 razy od mojego rzutu zależały losy całej gry – chybiłem.
Przegrywałem w moim życiu raz za razem.
Dlatego właśnie odniosłem sukces.”

Dlaczego marzenia pozostają tylko marzeniami? Choćby dlatego, że brak sensu w ich spełnieniu, brak szans na ich realizację. W związku z brakiem odpowiedzialności za siebie i własne życie. Przejawia się to w przypisywaniu wpływu siły wyższej na życie tej osoby, np. sytuacja społeczna, gospodarcza, polityczna. Wielokrotnie spotkałem się z wypowiadanym zdaniem: „bo ktoś …”, „bo coś …”.

To usprawiedliwianie się, uspokajanie sumienia. Takie szukanie wytłumaczeń czy powodów prowadzi do pełnej stagnacji w życiu. Jak nie chcesz, szukasz powodu, jak chcesz szukasz sposobu. Od Ciebie zależy, blog inspiracjaktórą drogę wybierzesz.

Zostań Bohaterem Swojego Życia! Wiele jest historii przeciętnych osób, które dzięki posiadanym marzeniom i sukcesywnej ich realizacji osiągnęły ponadprzeciętne efekty. Zacznij od tego, że będziesz bardziej świadomym, tego co się dzieje w Twoim życiu. Przyjrzyj się temu, co się dzieje wokół ciebie, uświadom sobie czego pragniesz. Musisz być w 100% pewny, że chcesz zostać Bohaterem Swojego Życia! Ty decydujesz kim jesteś i kim zostaniesz. Od czego musisz zacząć? Od MARZEŃ!

Walt Disney powiedział: „Zanim coś zaplanujesz, potrzebne są marzenia”. Sporo osób ma marzenia oraz planuje, jak je zrealizować. Problem tkwi jednak w tym, że znaczna większość z nich nie widząc zbliżającego się celu, zmienia marzenia, zamiast sposób działania. Z czasem marzenia stają się coraz mniejsze, aby łatwiej je realizować, aż z czasem przestają mieć znaczenie. Taka osoba kończy z czymś miernym, racjonalizując „osiągnięcie” – że tylko to było realne i rozsądniejsze, niż pierwotnie założyła. Proponuję Ci zmianę zachowania: zmień plan działania i zachowaj marzenia.

Nie trener czy pieniądze! To Ty programujesz swój umysł i to co zaprogramujesz, to otrzymasz. Więc jeśli marzysz zbyt nisko, nie dziw się, że mało Ci się udaje. Uwierz w ten klucz do zwycięstwa. Określ swą misję, określ swe zasady, swe priorytety i działaj według nich. Pozwoli to Ci się wspinać na sam szczyt. Nie ma drogi na skróty. Im wcześniej to zrozumiesz, tym szybciej zajdziesz na szczyty list rankingowych. Bądź gotowy na pasjonujące działanie.

Chcę uczestniczyć w webinarze

You have Successfully Subscribed!

Potrzebuję pomocy przy wdrożeniu moich narzędzi marketingowych

Potrzebuję pomocy przy wdrożeniu moich narzędzi marketingowych

You have Successfully Subscribed!

Share This