Żyjemy w czasach bardzo dynamicznie rozwijającej się globalizacji, co prowadzi do tworzenia się „jednego świata” oraz światowego i świadomego społeczeństwa. Pomimo tego faktu nadal wierzymy w stereotypy, które potrafią wpływać negatywnie na wiele dziedzin naszego życia. Poniższy artykuł powstał z myślą o przełamaniu jednego z nich, a mianowicie stereotypu krążącego wokół Multi Level Marketingu (MLM).
W każda bajce, w każdej legendzie i w każdym stereotypie możemy odszukać zarówno aspekty pozytywne jak i negatywne. Niestety również w Networku (MLM), pojawiło się niepokojące i rzucające się w oczy bardzo nieetyczne zachowanie wielu dzisiejszych „pseudo liderów”, jakim jest fakt namacalnej manipulacji. Sytuacja ta z pewnością w sposób znaczący wpływa na złą opinię o branży i sieje pewnego rodzaju spustoszenie. Osoby działające etycznie zakładają swój biznes w branży MLM na lata w oparciu o budowanie i zachowanie pozytywnych relacji jak również tworząc plany krótko i długoterminowe. Obecnie na rynku rekomendacyjnym panują dość sztywne, sztampowe i bezwzględne metody. Brak kreatywności powoduje powielanie zasad standardowego działania. Efekty są takie, że 86% osób działających w branży MLM po prostu nie generuje zysków, albo zarabia na podstawowe rzeczy, na które i tak trzeba wydać pieniądze (jak np.: paliwo, spotkania z partnerami, kawa „na mieście” i wiele innych).
W momencie gdy na rynku rekomendacyjnym nastał okres stagnacji, firmy z branży MLM zaczęły kierować swoją ofertę do środowiska zewnętrznego. Wyszły do szerszej grupy odbiorców, poza granice własnej sieci. Jednocześnie nie do końca pokazując, że działają w tej przestrzeni, co w konsekwencji przyczynia się do faktu, że wiele osób spostrzega marketing sieciowy jako nieuczciwy. Czasami firmy stosują swoistego rodzaju „zabiegi”, jak tworzenie nazw zastępczych, aby nie kojarzono ich z MLM. Równie często stosowany jest chwyt wprowadzenia do biznesu MLM osoby, która jest w ogólne tego nieświadoma. Służy temu zaproszenie na rożnego rodzaju pokazy, prelekcje, fora. Czasem do złudzenia przypomina to metody stosowane w sprzedaży bezpośredniej typu „przyjdź, a dostaniesz prezent”.

 

 
infi-blogW omawianej branży jest jeszcze jeden problem. Bardzo dużo osób działa w taki sposób, że mimo zajmowanej pozycji „lidera”, nie budują zespołów. Co robią zamiast tego? Rejestracją uczestników hurtem, „jak leci”. Niestety, nie ma rozmowy o korzyściach, o przekazywaniu wiedzy, o edukowaniu, które w MLM jest jednym z kluczowych warunków osiągania efektów. Zamiast nauki i praktycznego działania, mamy odwrotność. I tu powstaje kolejne pytanie – gdzie miejsce na wsparcie? Nie ma go. A im więcej osób, które są pozostawione same sobie, tym więcej negatywnych opinii o branży. I jeszcze więcej zaprzepaszczonych okazji do rozwijania się w zespole, do budowania silnego i skutecznego teamu.

 

 
Mamy dla Ciebie rozwiązanie, które będzie doskonałym wyjściem i zabezpieczy Cię przed takimi sytuacjami. Przygotowaliśmy profesjonalny PLAN działania i konkretne terminy realizacji. Określiliśmy założenia firmy na najbliższe lata. Jesteśmy firmą, która otwarcie mówi – działamy jako MLM. Dostarczamy profesjonalne „narzędzia obronne” dla ludzi i odpowiedzi na aktualne problemy występujące w Networku i (MLM) Multi Level Marketing.
Kluczowe pytania jakie trzeba sobie zadać to:

W jaki sposób kreować pozytywny wizerunek branży?

INFINITUM NETWORK to przedsięwzięcie, którego twórcy i założyciele nie ukrywają, że funkcjonuje w modelu MLM. Pokażemy Ci zupełnie inną, lepszą metodę budowania i rozwijania marketingu wielopoziomowego. Jako projekt innowacyjny i nowoczesny, rozwój marki wspieramy technologią. Mamy bardzo nowoczesną salę webinarową, obsługiwaną przez kamery w rozdzielczości HD. Dodatkowe wspomaganie zapewnia mikser do produkcji dźwięku i dedykowane, dobrane oświetlenie. Dzięki temu, nasze transmisje live zawsze prezentują się świetnie. W studiu reportażu nagrywamy filmy promocyjne wszystkich „naszych usługodawców”.
Cała oferta czeka w wirtualnej „galerii handlowej”, gdzie z łatwością znajdziesz produkty i usługi do rozwoju Twojej marki osobistej, jak również do rozwijania BIZNESU – samodzielnie lub we współpracy z Partnerami. Ceny w naszej galerii handlowej są cenami rynkowymi.

Co wyróżnia rozwiązania INFINITUM NETWORK i sprawia, że są wyjątkowe?
Produkty, których potrzebujesz lub na które masz ochotę, ściągasz bezpośrednio z półki galerii. Oszczędzasz tym samym czas i pieniądze.
W INFINITUM NETWORK stawiamy na partnerstwo. Szukamy wspólników – osób świadomych, które chcą być pełnoprawnymi uczestnikami programu, które zakupiły jeden udział spółki. Każdemu proponujemy indywidualne profilowanie własnej osobowości zawodowej. Bierzemy pod uwagę największe atuty, dopasowane do posiadanych kompetencji i umiejętności.
W INFINITUM NETWORK wiemy doskonale, kto jest naszą grupą docelową. Wiemy, z kim chcemy współpracować. Szukamy przedsiębiorców i osób przedsiębiorczych. Prowadzisz działalność czy nie, dla nas to bez znaczenia. „Asortyment” w naszej galerii dobieramy właśnie pod potrzeby takich osób. Dbamy też o osoby, które mają pieniądze tylko na bieżące wydatki.
Jesteśmy zespołem. I budujemy zespół. Z Tobą. Stawiamy na wzajemną pomoc. Na rozwój. Integrujemy dwie płaszczyzny – edukację, a także przekazywanie praktycznych umiejętności. Takich, z którymi doskonale wdrożysz się w nasze przedsięwzięcie. Przekonaj się, jakie korzyści staną się Twoim udziałem, już od pierwszych chwil uczestnictwa w naszym Projekcie. Przełammy stereotypy i zbudujmy MLM na nowo.

 
Z INFINITUM NETWORK zyskujesz:
– profesjonalne i w pełni zautomatyzowane narzędzia IT do pozyskiwania partnerów, klientów przez Internet, jak również sklepy internetowe z systemem afiliacji (system poleceń)
– atrakcyjne abonamenty prawne dla osób fizycznych, firm,
– korzystny leasing motoryzacyjny,
– dostęp do profesjonalnych szkoleń – Akademia Menadżera Sprzedaży prowadzona przez coachów z certyfikatem MEN (Ministerstwa Edukacji Narodowej),
– bony towarowe Carrefour,
– bony na paliwo Orlen,
– dostęp do wyjątkowych ofert firm turystycznych.
Jako marka INFINITUM NETWORK, kierujemy nasze rozwiązania zarówno do klienta zewnętrznego, jak również do klienta wewnętrznego. Na skalę branży MLM, jest to nowe, niespotykane wcześniej rozwiązanie.
Aktualnie tworzymy też Centrum Badawczo-Rozwojowe, które przy współpracy z Centrum Badawczo-Naukowym, zajmie się badaniem branży MLM. Dodatkowo, skupimy się też na badaniu rynku pod względem bieżących potrzeb tego biznesu.
Zrywamy ze schematami, wychodzimy poza ramy klasycznie działającego MLM. Powiew świeżości dla branży i nowe perspektywy. Klasyczny MLM czy nowoczesne rozwiązanie, które czerpie z najlepiej funkcjonujących strategii i rozwiązań w branży? Wybór pozostawiam Tobie i odsyłam do poprzedniego artykułu na temat zmian rynkowych. Kliknij i przeczytaj:

Trendy Rynkowe

Chcę uczestniczyć w webinarze

You have Successfully Subscribed!

Potrzebuję pomocy przy wdrożeniu moich narzędzi marketingowych

Potrzebuję pomocy przy wdrożeniu moich narzędzi marketingowych

You have Successfully Subscribed!

Share This