Realia gospodarcze na świecie mocno się zmieniają. Natomiast pieniądz ma podobną wartość jaką miał sprzed wielu lat, który tylko przenosi się na inne rynki zbytu, formę i sektory finansowe oraz skalę. Era „białych kołnierzyków” też się kończy, coraz częściej głównie banki przenoszą swoje działania wykorzystując możliwości internetowe i innowacyjne technologie informatyczne. Gdzie ludzie już sami sprawdzają swoją zdolność kredytową, wstępną weryfikację i podejmują kredyt. Więc redukcja pracowników musi być siłą woli.

Co wyróżnia gospodarkę światową i co da się zauważyć?f8f3fbea-1872-479c-84ad-cfc9a5bb7152 W ostatnich latach da się zauważyć, że to projekty rekomendacyjne są „ekonomiczną eksplozją”, która jednak przez większą część osób błędnie i bez edukacji biznesowej często bywa źle przedstawiana i rozumiana. Projekty systemów rekomendacyjnych to nie tylko produkt czy usługa ale model współpracy oparty na odpowiednich zasadach, algorytmach naliczania księgowego, który daje nie przeciętne dochody pod warunkiem dobrego przygotowania, kompetencji i wiedzy, którą należy zgłębiać – nie po to aby świetnie znać teorię i nabyć wiedzę samą w sobie ale po to żeby wiedza została „przekuta” w plan działania i przekazywania swoim partnerom a z czasem liderom zespołów, którzy dobrze to z duplikują.

Skoro ekonomia „naszych czasów” się zmienia to dobrą rzeczą i właściwym momentem jest przekaz właściwego zrozumienia tego pięknego modelu biznesowego. Po to aby każdy wiedział, że nie polega to na „wciąganiu” ludzi ” w jakiś MLM” (biznesik) a właściwie najczęściej używany zwrot „piramidę” ale pokazał prawdziwe etyczne podejście do tego projektu.
Dzisiejsze czasy dają zupełnie inne możliwości w systemach rekomendacyjnych (partnerskich) niż 5,10,15 lat temu ! To już nie „mrzonka” tylko twarde fakty, udowadniają to biografie i historie ludzi, którzy osiągają wysokie dochody w tej branży nie dzięki „wejściu na początku „piramidy” ale cholernie ciężkiej pracy i determinacji przed bólem, potrzebą i ucieczką od wielu problemów najczęściej finansowych, które zabijają w każdym z nas marzenia, pasje i realizacje samego siebie nie mówiąc o czasu poświęcanego dla rodziny i rozwoju osobistego.
Nie trzeba posługiwać się zagranicznymi nazwiskami, ponieważ będą tacy co powiedzą „bo to na zachodzie”  Nie, to w naszym kraju są osoby, które tego dokonały na przestrzeni ostatnich lat w spektakularny sposób przez własną ciężką pracę i rozwój na każdym poziomie życia wprowadzając do tego biznesu jednostki, partnerów biznesowych jako zespół najczęściej kilku osobowy, który pociągnął za sobą armię ludzi.images

Dzisiaj, każdy może zacząć ten sam etap, kierunek i model biznesowy nie zależnie od tego czym się zajmuje, żeby nie powiedzieć aby wszystkiego naraz nie rzucał (np. pracy na etacie) tylko kawałek po kawałku posuwać się do przodu chyba, że tak Ci serce podpowiada i wierz co chcesz osiągnąć ale wtedy robisz to na sto procent- jesteś szefem sam dla siebie co nie jest łatwe dla większości osób.

Narzędzia internetowe, technologie łączenia i poznawania ludzi pozwalają dynamiczniej rozwijać nasz biznes i naszych partnerów biznesowych, oszczędzając mnóstwo czasu i pieniędzy, które w początkowej fazie rozwoju i zdobywania klientów/partnerów mają ogromne znaczenie dla większości ludzi w naszym kraju i nie tylko.

Rynek branży rekomendacyjnej i marketingu jest tak dobrze rozwinięty i nasycony, że każdy jest w stanie dopasować pod siebie odpowiedni model biznesu i współpracy uzupełniając i dodając własne wartości i schematy rozwoju bo każdy z nas jest inny i dokłada swoje wartości i pomysły.

images (3)Ostatnie kilkadziesiąt lat gospodarki spowodowały takie zmiany, że nie trzeba do rozwoju biznesu wielkich zasobów finansowych na start. To czynnik ludzki spowodował zastosowanie dźwigni w postaci zasobów ludzkich tzw. PIL – pieniądze innych ludzi i praca innych ludzi. Jeśli jesteś w momencie
gdzie nie posiadasz własnych zasobów finansowych i całego parku inwestycyjnego to warto zastanowić się i wziąć pod uwagę i analizę rozwój własnej „franczyzy osobistej”

Tutaj nie ma efektu dotykania „szklanego sufitu”  w tym modelu biznesowym sam sobie jesteś szefem (co nie jest łatwe), trzeba dużo samozaparcia i cholernie ciężkiej pracy i odporności psychicznej –
zwłaszcza na początku gdzie często występuje element odrzucenia przez „znajomych” a nawet i rodzinę ale jeśli pokażesz i udowodnisz najpierw sobie, że dasz radę to zrób wszystko aby tak było.
Tylko wtedy odniesiesz sukces, bo nie osiągniesz sukcesu w biznesie jeśli odniosłeś porażkę w domu.
Efektem tych działań może być dźwignia, która może wzbogacić Ciebie i Twój zespól nie tylko finansowo ale i rozwojowo. Ponieważ ten model biznesu dał wielu ludziom w naszym kraju możliwość samorealizacji, spełnieniu podstawowych potrzeb poczucia bezpieczeństwa i realizacji marzeń. Wyzwolił w ludziach niesamowitą pomysłowość, kreatywność i walkę z samym sobą.
Do tej pory nie było możliwości jakie są dzisiaj pod względem rozwoju, działania i dojścia do niezależności finansowej, gdzie w pewnym momencie i etapie rozwoju staje się”misją” pomagania innym. Liczby i fakty potwierdzają, że obroty i wzrost na globalnym rynku w systemach rekomendacyjnych stale rosną w górę w bardzo dynamicznym tempie mnożąc obroty o 15-20 procent rocznie !images (4)

Projekty rekomendacyjne to prawdziwy i etyczny biznes, tyle tylko że trzeba stać się pewnego rodzaju „ekspertem” co pozwala przedstawiać i budować ten biznes od samego początku w odpowiedni sposób i z odpowiednimi ludźmi do tego biznesu. Warto pamiętać o tym, że na pewnym etapie a właściwie od początku mamy możliwość starannie dobierać partnerów biznesowych. Tak oni (zespół) jak i Ty
ustalacie zasady wspólnej odpowiedzialności za ten biznes i budowę własnych struktur i rozwoju grupy.

W tym modelu biznesowym decydują trzy główne czynniki, które powinien rozwijać każdy przedsiębiorca. Wiedza na temat tego jak pozyskiwać partnera, kolejny etap ta jak go wprowadzić czyli pokazać biznes, możliwości tak aby nie miał powodu do kolejnych zmian „przeskakiwania” z tematu na temat.
Ostatnim elementem i chyba najważniejszym a zarazem decydującym o sile i stabilności tego biznesu to sposób jak zatrzymać i rozwijać partnerów. Z własnych obserwacji i pewnego doświadczenia mogę wyciągnąć wnioski, które podpowiadają jak nie wiedza i brak kompetencji powodują odrzucenie potencjalnych i przyszłych partnerów biznesowych, na których powinien opierać się cały fundament Twojego biznesu.slide4
Dlatego ważne jest aby uzupełniać wiedzę i stać się pewnego rodzaju „ekspertem” w oparciu o ten model biznesu, budując własną markę i wizerunek bo Twoje imię i nazwisko to Twoja firma !

W ten sposób stworzysz swój własny „team” i ukierunkujesz działania rysując drogę, która poprowadzi Ciebie i Twoich ludzi do świadomych decyzji o ile sam podejmiesz poważną i świadomą decyzję !

pawelantosz.pl

Chcę uczestniczyć w webinarze

You have Successfully Subscribed!

Potrzebuję pomocy przy wdrożeniu moich narzędzi marketingowych

Potrzebuję pomocy przy wdrożeniu moich narzędzi marketingowych

You have Successfully Subscribed!

Share This